У Бучачі презентували мистецький альбом «Таїна Пінзеля» – БУЧАЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

У Бучачі презентували мистецький альбом «Таїна Пінзеля»

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна взяв участь у презентації мистецького альбому Віри Стецько «Таїна Пінзеля» про творчість відомого вітчизняного скульптора XVIII ст. Іоана Георгія Пінзеля. Видання вдруге вийшло у світ (перше – у 2013 році за фінансової підтримки видавничої ради Тернопільської ОДА та обласної ради – ред.) завдяки сприянню Благодійного фонду тернополян Тараса та Ірини Демкур. Власне, у понеділок, 2 жовтня, у костелі Небовзяття Пресвятої Діви Марії в місті Бучач презентація відбулася в рамках культурно-мистецького проекту «Під Зорею Пінзеля». Під час презентації альбому також показали фільм «Від Бучача до Лувру», де виставлялися роботи скульптора.

Повідомляє сайт БУЧАЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на ТОДА.

«Мені приємно говорити про те, що інколи ідея мецената, людини, котра запалюється, може перетворитися у велике полум’я, яке може об’єднати багатьох. Такою людиною є Тарас Демкура. І тому надзвичайно важливо, що він відроджує постать відомого скульптора Іоана Пінзеля та робить усе для його промоції та для промоції Тернопільщини. Сьогодні я не можу говорити з точки зору оцінки постаті Пінзеля, я не можу говорити, як мистецтвознавець, щоб чітко охарактеризувати види мистецтва, які він проявляє. Але я розумію одну конкретну річ – це людина, яка несе прапор України, її пам’ять, її творчість, мистецтво по всьому світу. Саме тому для Бучача Пінзель – це те, що може привернути увагу як з боку туристичного потенціалу, економічного розвитку і, зрозуміло, з мистецькознавчого формату», – наголосив Степан Барна під час презентації альбому.

Принагідно він зауважив, що потрібно відреставрувати Бучацьку ратушу. І це є спільним завдання обласної та місцевої влади. «Це має бути елементом нашої промоції. Я би хотів, щоб у нашій області, а саме в Бучачі, традиційно щороку відбувалися Дні Пінзеля. Паралельно, ми працюємо над популяризацією постаті Пінзеля і в мистецькому форматі, а також плануємо вже за півтора роки завершити реконструкцію Бучацької ратуші, до якої приклався цей відомий скульптор, щоб так би мовити відродити та оживити цю архітектурну пам’ятку. І це буде найбільшим внеском у вшанування пам’яті Іоана Георга Пінзеля», – підкреслив Степан Барна.

У свою чергу, за словами куратора проекту «Під зорею Пінзеля» Тараса Демкури, те, що пам’ять про відомого скульптора жива, надзвичайно важливо. З цією метою, щоб не дозволити йому забутися, й було підготовлено друге видання мистецького альбому. «Цього разу воно присвячене Вірі Стецько та Борису Возницькому. А ще визначним є те, що вступну статтю до альбому написав Блаженніший Любомир Гузар», – акцентував Тарас Демкура.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Leave a comment

Your email address will not be published.


*