Голова обласної ради відвідав ветеранів ОУН УПА у Збаражі – БУЧАЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Голова обласної ради відвідав ветеранів ОУН УПА у Збаражі

Напередодні відзначення 75-ої річниці створення УПА голова обласної ради Віктор Овчарук разом із головою Збаразької районної ради Світланою Боднар та мером міста Романом Полікровським, відвідав домівки ветеранів ОУН-УПА та вручив їм подяки із грошовими винагородами.

Повідомляє сайт ЗБАРАЗЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на обласну раду.

Старенькі радо зустріли гостей і з болем в серці та сльозами на очах розповіли пронизливу історію своїх нелегких випробувань.

Стефанія Ангел. Реабілітована, активний учасник боротьби за незалежну, вільну Україну, член Братства з часу утворення, свого часу брала активну участь у всіх громадських заходах.

Зараз 86-ти літня пані Стефанія прикута до ліжка, через страшні набряки на ногах жінка не може підвестись навіть до вікна власної кімнати. Досі згадує, як у 16-ти літньому віці, їй, вигнаній до Сибіру, видали гумові чоботи, що примерзали до ніг, як віддала останню перину жінці, що пообіцяла допомогти у втечі, як потім накривалася куфайками, аби не замерзнути вночі. У таких страшних умовах жінці вдалось не лише вижити, а й створити сім’ю, народити дітей. Зараз пані Стефа проживає з донькою та зятем, радіє, що живе у власному затишному домі, але шкодує, що не може вийти за межі кімнати.

Ганна Лінько. Колишня зв’язкова і розвідниця УПА. Пройшла медичний вишкіл у підпіллі. Мала псевдо «Лілея». 1949-го року пані Ганну заарештували у Львові. Тортури, які тривали чотири місяці, стали для неї найболючішою згадкою: тілом тоді ще неповнолітньої дівчини жорстоко кидали об стіни, вимагаючи зізнатись та видати побратимів. Потім вона була засудженою до 10 років виправно-трудових таборів і п’яти років позбавлення громадянських прав. У таборі суворого режиму познайомилась з майбутнім чоловіком Трохимом Ліньком на псевдо «Граб». Звільнена у квітні 1955-го.

Зараз, у свої 93 роки, жінка активно займається громадськими справами, на все має свій незалежний погляд і радіє, що, перебуваючи на межі життя і смерті, не видала нікого зі своїх і залишилася живою.

Стефанія Голинська. У 20-річному віці арештована за доносом у зв’язках з бандерівським підпіллям. Досі з трепетом у душі згадує пережите у Чортківській тюрмі, особливо дівчину вражали масові щоденні розстріли юнаків та чоловіків:

«…жити хотіли всі, але жоден не заплакав, тільки, проходячи коридором, називав своє прізвище і викрикував, що жертвує життям заради України…»

Пані Стефа зберегла надзвичайно позитивне ставлення до життя, своїм гумором майстерно прикриває те, що наболіло на серці. Незважаючи на вік (92 роки), вона добре обізнана у сучасних політичних подіях, бере активну участь у громадських справах міста.

Впродовж бесіди сивочола патріотка неодноразово закликала поважних гостей любити Україну, працювати на благо держави і найбільше пам’ятати про тих, хто зараз боронить її незалежність на Сході.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель: “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Назван самый сексуальный холостяк Земли

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Leave a comment

Your email address will not be published.


*