Чортків братиме участь у грантовому проекті – БУЧАЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Чортків братиме участь у грантовому проекті

Міська влада, очолювана Володимиром Шматьком, активно співпрацюють з різними інституціями, в тому числі європейського рівня, задля поліпшення економічного, культурного, соціального рівня на території Чорткова,  про це пише сайт Чортківське Інформаційне Бюро.

Підтвердженням своєї рішучості у реалізації цих планів і завдань є вступ до Асоціаціїї “Енергоефективні міста України”, підписання у м. Єревані “Угоди мерів — Схід”, приєднання до Європейської ініціативи “Мери за економічне зростання (M4EG).
З моменту підписання цих важливих документів Чорткову відкрито доступ до кредитних, грантових ресурсів, що будуть спрямовані на розвиток території міста і покращання добробуту наших місцян.

Міський голова Володимир Шматько спільно з начальником відділу муніципального розвитку, інвестицій та енергоменеджменту Юлією Демкович провів робочу зустріч з депутатами міської ради, представниками медичних установ та закладів, активною громадськістю Чорткова. Проведення наради у такому форматі викликана необхідністю у стислі строки надати пропозиції по участі у новій ініціативі Європейського Союзу.

Європейською Комісією оголошено конкурс проекту «Мери міст у новаторських проектах в сфері економічного зростання”, якому можуть взяти участь громади з населенням до 150 тисяч жителів та об’єднані територіальні громади.
Метою ініціативи є підтримка мерів і муніципалітетів на місцевому рівні для співпраці їх бізнес секторів та громадянського суспільства для посилення місцевого економічного зростання, розвитку та створення робочих місць. Сума гранта від 500 до 1 млн. євро. Обов’язковою умовою є співфінансування місцевої влади на рівні 20 %.
Основні вимоги щодо написання проекту – чітко визначені пріоритетні напрямки розвитку та відповідні дії.

Зважаючи на те, що у Чорткові в майбутньому має бути госпітальний округ, очільник міста радився з представниками медицини щодо подання на конкурс ідеї створенню нового медичного закладу — діагностичного центру з якісним медичним обладнанням та необхідним кадровим забезпеченням.
Відкриття сучасного діагностичного центру у нашому місці дало б можливість створення нових робочих місць, виявлення захворювань на ранній стадії, що в свою чергу дало б економічне зростання. Люди працездатного віку мали б змогу обстежуватись у Чорткові, не витрачати час і додаткові кошти в обласних центрах для проведення необхідних процедур.

Ініціатива очільника міста щодо участі у конкурсі, в якому будуть змагатись більше 20 міст України, була одностайно підтримана присутніми.
Наступний етап – розробка і подання концепції на розгляд Комісії.
Якщо ця ідея буде підтримана Європейською Комісією, то така інвестиція у здоров’я наших жителів, надання медичних послуг на якісно новому рівні допоможе розвитку громади.

Сектор з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*