“Мрія” спільно з чиновниками труїть людей – БУЧАЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

“Мрія” спільно з чиновниками труїть людей

Мешканці села Товстеньке Чортківського району Тернопільщини задихаються від смороду агрохолдингу “Мрія”. А починалась нинішня історія цілком благопристойно і навіть оптимістично – кілька років тому поблизу Товстенького агрохолдинг збудував крохмальний завод і селяни зраділи, що отримають нові робочі місця і суттєві податкові відрахування у місцевий бюджет. Натомість – мають постійний сморід і небезпеку підхопити якусь інфекцію.

Повідомляє сайт ЧОРТКІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Проблема полягає у відходах виробництва, які не утилізуються належним чином. Спочатку ці відходи – картопляні соки – відкачувались на поля і вони не становили загрози, бо розкладались природним органічним шляхом. А зараз – протягом вже тривалого часу – ці відходи не відкачуються, картопляні соки переходять у стан бродіння і смердять, без перебільшення – на кілька кілометрів.

Агрохолдинг «Мрія» вигадав власну «технологію» – відходи, аби було дешевше, просто звалюють-зливають, де прийдеться. Переважно – навколо самого заводу. Сільський голова Товстенького Борис Качмарський каже, що нині весь крохмальний завод оточений такими «відходними» місцями. А ще  агрохолдинг  нашвидкоруч позбивав на земельних паях селян так звані кагати і качає відходи ще й туди. Там земля настільки вже насичена шкідливими компонентами, що люди реально бачать – їх паї  поступово втрачають  можливість бодай коли-небудь плодоносити…

Наробив завод і відстійників, які не просто смердять неймовірно, а ще й, переповнившись смердотою, розливають її у місцевий ставок. Гине риба, вмирають тварини і  птиця і їх трупи плавають на поверхні. Мало того, «відходна хімія» каскадом переходить у інші, сусідні ставки, звідки вливається і у річку Збруч, а далі і у Дністер.

Неодноразово мешканці Товстенького просили і вимагали вирішити цю проблему керівництво крохмального заводу та агрохолдингу «Мрія». Але – наразі – людям залишається тільки мріяти про позбавлення від гнилі і смороду. Терпець увірвався і селяни почали апелювати до преси. Представники коаліції «Агромайдан» теж побували у селі і подихали смородом – жахливо… У відео пропонуємо Вашій увазі фрагмент розмови з паном Ігорем – мешканцем села Товстеньке.

А ще поставимо питання контролюючим та екологічним державним інстанціям: невже “подачки” агрохолдингу варті гріхів, які ви берете на себе?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*