Мешканці Тернопільщини можуть навчатися в Польщі – БУЧАЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Мешканці Тернопільщини можуть навчатися в Польщі

На Тернопільщині перебуває делегація Ключборського повіту Республіки Польща.  Мета візиту – налагодження співпраці в освітній та медичній сферах, про це пише сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.
Делегація зустрілася з керівництвом обласної державної адміністрації та представниками Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.
Заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Юрик наголосив, що з Підкарпатським воєводством Республіки Польща налагоджено співпрацю і реалізовується чимало спільних проектів.
«Ми зацікавлені у  налагодженні співпраці і між іншими повітами, тому, сподіваємося, наша зустріч матиме продовження і це будуть взаємовигідні проекти. Для нас цікаві проекти як в економічній, так і в гуманітарних сферах. На Тернопільщині знаходиться третина замків усієї України. І більшість з них – мають спільну україно-польсько історію. Тернопіль – місто студентів. В нас чотири вищі навчальні заклади. Тому пропозицій для спільних проектів дуже і дуже багато», – зазначив  Юрій Юрик.

«Для нас дуже цінним є досвід проведення адміністративно-територіальної реформи у Польщі. У нас діють 36 об`єднаних територіальних громад. Однак ми готові вдосконалювати роботу в цьому напрямку. І саме ваші практики можуть нам допомогти», – зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Олег Валов.

Староста Ключборського повіту Республіки Польща Пьотр Поспіх розповів про пропозиції, з якими делегація завітала на Тернопільщину.
«Ми хочемо запропонувати жителям області навчання в загальноосвітніх школах Польщі. Зараз навчається 90 дітей з України, однак маємо можливість прийняти на наступний навчальний рік ще 70-80 дітей. Друга наша пропозиція – для випускників медичного університету. Це  можливість пройти стажування у Польщі. Вимоги – здати фаховий іспит та екзамен з польської мови», – зазначив Пьотр Поспіх.
Він наголосив, що держава забезпечує безкоштовне проживання для бажаючих пройти стажування.

Джерело: Тернопіль Сьогодні.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*